Ekonomsko-socijalno vijeće za teritorij Federacije Bosne i Hercegovine je na razmatralo više važnih tema, a među ostalim, i izmjena i dopuna uredbe o isplati pomoći radnicima od poslodavca. Dobra vijest je da se nastavlja mogućnost isplate pomoći radnicima u iznosu od 450 KM neoporezivo.
Nakon sjednice medijima se obratio predsjednik ESV-a Safudin Čengić te naglasio da su svi zaključci doneseni jednoglasno. – Tražili smo informaciju o realizaciji uredbe o subvencioniranju dijela doprinosa i isplate do 450 KM radnicima od poslodavca koji su to u mogućnosti. Veliki broj poslodavaca tu je uredbu iskoristio. Kad je u pitanju uredba o zadržavanju radnih mjesta kroz subvencioniranje, dobili smo informaciju da nije došlo do smanjenja broja zaposlenih, a i dalje se bilježi trend rasta. ESV je usvojio zaključak na bazi podataka dobivenih od institucija – rekao je Čengić.
Izvor: Večernji list

