Svjetla na Eiffelovom tornju uskoro će se gasiti više od sat vremena ranije tijekom noći, kako bi se uštedjela struja, najavila je gradonačelnica Pariza Anne Hidalgo.
Ona je rekla da je kultni toranj, koji je inače osvijetljen do jedan sat poslije ponoći, samo jedan od gradskih spomenika i općinskih zgrada koje će biti “poslane u mrak” ranije uvečer, jer se francuska prijestolnica, kao i ostatak Francuske i Europe, suočava s rizicima nestašice struje, racionalizacijom potrošnje i isključenjima struje zbog sukoba u Ukrajini, prenosi AP.
Svjetla na Eiffelovom tornju bit će isključena nakon što posljednji posjetitelj ode u 23:45, počevši od 23. rujna, rekla je pariška gradonačelnica.
Ostale znamenitosti kojima upravlja grad, kao što su toranj Sen Jaques i Gradska kuća, bit će isključene u 22 sata.

