Uoči Thompsonova koncerta: Franjevci, gradonačelnici i menadžer stali u obranu – “Pola milijuna ljudi nije prijetnja, nego snaga ljubavi prema Domovini”
Uoči velikog koncerta Marka Perkovića Thompsona na zagrebačkom Hipodromu, na kojem se očekuje više od 500.000 posjetitelja, pojavile su se brojne reakcije u javnosti – od potpore do osuda. Dio komentatora stvara paniku, a neki idu i korak dalje pokrećući peticije i iznoseći zabrinutost zbog „mogućeg kolapsa sustava“.
Na tu atmosferu reagirali su i javne osobe, među njima fra Ivo Rastočić iz Imotskog, koji je u svom obraćanju ukazao na dvostruka mjerila.
“Kad je melos s Istoka – to je ‘brend’. Kad je Ultra – to je ‘turizam’. Kad se vraćaju stari jugo bendovi – to je ‘popularnost’. Kad je Thompson – to je i peticija i panika. Al’ je Soko za njih previsoko”, poručio je fra Ivo.
Slično razmišlja i gradonačelnik Sinja Miro Bulj, koji je naglasio kako velik broj ljudi ne dolazi zbog provokacije, nego zbog pjesme, ponosa i ljubavi prema Domovini.
“Kad Hrvati pjevaju o Domovini, sustav viče: Alarm! A sad nas neki uvjeravaju da su ti ljudi – prijetnja? Ne, prijetnja je licemjerje. Problem nije broj ljudi, nego to što pjevaju o Hrvatskoj i što su još vjerni pravim vrijednostima”, istaknuo je Bulj.
Thompsonov menadžer Zdravko Barišić također je komentirao negodovanja zbog zatvaranja prometnica uz Hipodrom. Kazao je da razumije stanovnike Kajzerice, ali ističe da se sve odvija uz dozvolu i u organizaciji gradskih službi.
“Zatvorilo se pola grada za Paradu ponosa, InMusic, biciklijade… tada nismo čuli nikakve prosvjede. Cestu ne zatvaramo mi, nego policija i ured za promet. Ljude molimo za strpljenje i razumijevanje – ovo je događaj koji okuplja više od pola milijuna ljudi”, rekao je Barišić.
Izvor: borak.tv

