10-16.05.2024.godine
“Stoljetna tradicija hodočašćenja naroda ovog kraja, potaknuta vjerom u Boga i svoje svece još uvijek živi i živjeti će u ljudima. S koljena na koljeno, s generacije na generaciju prenosila se čak i u teškim vremenima. Ta vjera i nada su održali ovaj narod na svojim stoljetnim ognjištima.
Mnoga Marijanska i druga svetišta posjećivana su ovisno o potrebama od Hodočašća Sv. Anti, Deževcama, Podmilačju, Komušini, Olovu, Međugorju, Sinju i drugim manje znanim svetištima. Tako je i prije pet godina zaživjela ideja u našem planinarskom društvu od ljudi koji su imali želju, potrebu i zavjet za pješačkim hodočašćem u Međugorje, a iste godine i u Sinj, te su ista organizirali i realizirali. To je naš Camino, koji već pet godina i realiziramo uz pomoć dobrih ljudi, vođeni rukom ljubavi i milosrđa koja nas cijelim putem prati. Istinska vjera nam daje snagu da pređemo ovaj zahtjevan put, a krunica u ruci daje poticaj da izdržimo sve nedaće koje nas zadese u putu od lošeg vremena, jakog sunca, žuljeva i slično.
Emocije koje doživimo na ovom putu, svako na svoj način ne mogu se riječima opisati, a posebno ona po dolasku u Međugorje kad kleknemo i pomolimo se u znak zahvale i za sve one koji su nam uz put to zatražili. I tada kao da vam neki teret padne s leđa, životne brige kao da nestanu, osjetite u sebi neki mir koji odagna sve loše misli i probleme, a život učine mnogo ljepšim i sigurnijim. Put dugačak 185 kilometara, podijeljen u sedam dionica od Busovače do Međugorja.
Eto to je naš Camino, koji živimo i koji ćemo još živjeti.
Malo nas je al’ nas ima 🙏🙏🙏”, napisali su na svom FB profilu iz Planinarskog društva “TIM”





























