Predsjednik RS-a Milorad Dodik izjavio je da će u četvrtak, 23. svibnja, sjednica Vlade RS-a biti održana u Bratuncu gdje će položiti vijence srpskim žrtvama iz rata.
– Također, tražili smo od Memorijalnog centra u Potočarima da dođemo u Srebrenicu i da položimo vijence žrtvama. Još nismo dobili zvaničan odgovor. Podsjećam da sam već bio u Potočarima i da sam položio vijence i ponavljam da je ono što se dogodilo u Srebrenici bila ozbiljna greška tadašnjeg rukovodstva. S druge strane, bošnjački političari nikad nisu odali počast žrtvama Srbima – rekao je Dodik.
Podsjetimo, Generalna skupština UN-a 23. svibnja glasa o Rezoluciji o genocidu u Srebrenici.

