Korištenjem ove stranice prihvaćate Pravila o privatnosti i Uvjete korištenja.
Accept
hrvatski.ba

hrvatski.ba

Notifikacija
  • Naslovna
  • Vijesti
    • Busovača
    • ŽSB
    • BiH
    • Hrvatska
    • Svijet
  • Crna kronika
  • Sport
  • Magazin / Zanimljivosti
  • Kolumne / Komentari
Čitanje: Direktorice magazina u Srbiji optužili za mobing, influenceri ih masovno bojkotiraju: ‘Gaze preko mrtvih, ovo je uljepšana verzija‘
Dijeli
hrvatski.bahrvatski.ba
Font ResizerAa
Traži
  • Naslovna
  • Vijesti
    • Busovača
    • ŽSB
    • BiH
    • Hrvatska
    • Svijet
  • Crna kronika
  • Sport
  • Magazin / Zanimljivosti
  • Kolumne / Komentari
Prati nas
© 2022 Hrvatski.ba Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.
hrvatski.ba > Izdvojeno > Direktorice magazina u Srbiji optužili za mobing, influenceri ih masovno bojkotiraju: ‘Gaze preko mrtvih, ovo je uljepšana verzija‘
IzdvojenoMagazin / Zanimljivosti

Direktorice magazina u Srbiji optužili za mobing, influenceri ih masovno bojkotiraju: ‘Gaze preko mrtvih, ovo je uljepšana verzija‘

Last updated: 19. lipnja 2025. 22:26
Published: 12. studenoga 2024.
Dijeli
5 Min Čitanja
Dijeli

Wannabe Digital Awards, dodjela koja se održava svake godine, ove je godine otkazana zbog teških optužbi na račun nadređenih.

Srpski magazin Wannabe, koji se bavi temama vezanim uz modu, ljepotu i lifestyle, ovog se vikenda našao na meti kritika nakon što su bivši i sadašnji zaposlenici podijelili svoje negativno iskustvo rada za isti. Direktorice tvrtke, Ninu Milović i Nađu Jokanović, optužili su za mobing, a na stranu zaposlenika stali su i brojni regionalni influenceri.

Svoja iskustva su radnici podijelili na stranici Ogledalo firme, a javilo ih se 20-ak koji su iznijeli dobre i loše strane rada za Wannabe magazin te dali svoje savjete za menadžment. Neki od komentara napisani su i prije dvije godine, a najnovija iskustva podijelili su prije nekoliko mjeseci. Međutim, njihove su se izjave počele širiti društvenim mrežama uoči dodjele nagrada Wannabe Digital Awards, koju magazin organizira svake godine i s kojom se nagrađuju brojni regionalni influenceri iz svijeta hrane, putovanja, mode, ljepote, lifestylea… Ti su influenceri ovog vikenda zatražili od organizatora da ih maknu s popisa nominiranih, a jasno su poručili da ne podržavaju “nikakvu vrstu mobinga”.

Jedan od posljednjih komentara na Ogledalu firme započinje rečenicom: “Jeziva i eksploatatorska. Ljudi nose traumu iz ove firme i doslovno se povezuju na osnovu nje, postalo je sprdnja u neku ruku”. Kao dobra stvar navode se kolege, koji su “uvijek tu jedni za druge”, koliko god da im je svima bilo teško.

“Ništa nije dobro osim kolega koje su stvarno – kolege i uvijek tu jedni za druge, koliko god da su bijedni u svemu tome. Posao na kojem netko od zaposlenih plače u uredu barem jednom tjedno, ljudi koji po cijeli dan ne idu u wc jer su toliko prenatrpani bespotrebnim obavezama, jedu najbrže što mogu jer se boje da neće završiti sve u roku. Iako završe, uvijek se doda nešto više, jer jednostavno ne smiju imati trenutak u kome nisu hiperproduktivni. Okruženje koje ubija kreativnost jer se ljudi tretiraju kao roboti”, naveo je zaposlenik kao “dobru stranu” rada u tvrtki.

Kod loših strana su većinom spominjali direktorice, koje su putem svojih izjava optužili za mobing te istaknuli da su “neprofesionalne”, da “ne poštuju svoje radnike” te da ih omalovažavaju i maltretiraju.

“Direktorice plaćaju feng shui ‘eksperte‘ veliki novac da dođu gatati po firmi i optužuju zaposlene da sabotiraju prosperitet firme ako pomaknu stolicu, a da nije po feng shuiju. Ne zapitaju se je li im prosperitet firme kvari to što ljudi odlaze na svaka tri mjeseca, što imaju užasnu reputaciju u cijelom gradu ili to što su mikromenadžment dovele do tog nivoa da zaposleni moraju imati instaliran desk time koji mjeri svaku njihovu aktivnost i pokret. U suštini, ako malo duže, da prostite, pišate, odrazit će se na vaš desk time.. Nije bitno je li vam je netko umro, jeste li bolesni, svaka minuta se mora nadoknaditi. Gazi se preko mrtvih i ovo je još uljepšana verzija. Savjet svakome da traži bolje za sebe”, pisalo je u jednom komentaru.

U nastavku prenosimo još nekoliko izjava zaposlenika Wannabe magazina.

“Menadžment ne postoji, a direktorice koje maltretiraju zaposlene i preuzimaju zasluge za njihov rad su jednom riječju – zlo. To su osobe koje nikada ne pohvale zaposlene i ne daju im vjetar u leđa, zatvaraju im svaka vrata i kriju ih kao zmija noge – da ih slučajno netko ne primijeti jer možda odu negdje gdje je bolje (svugdje je bolje). Kradu tuđi kreativni rad i predstavljaju ga kao svoj, imaju ghost writere za podcast, predstavljaju se kao umjetnice, modne kreatorice, imaju svoje izložbe, a istina je da iza sebe imaju male vrijedne ruke koje rade prekovremeno za bijednu plaću, ostaju u firmi iz straha i grade njihovo “carstvo” uništavajući svoje zdravlje. Predstavljaju se kao feministice dok izrabljuju žene.”

jutarnji.hr

Prethodna vijesti U šest dana 12 hodočasnika iz Travnika, Kreševa, Viteza, Novog Travnika, Busovače i Kraljeve Sutjeske preći će 260 km
Sljedeća vijest Dani europskog naslijeđa 2024: Večer hrvatske pjesme u Sarajevu, 13. 11. u 19 sati u Velikoj dvorani Katoličkog školskog cetra „Sveti Josip“ u Sarajevu

Najčitanije

Komšić se smije hrvatskim žrtvama Križančeva Sela
BiH Vijesti
17. ožujka 2026.
Alkalaj nakon klevetničkog teksta protiv Hrvata zatražio produženje dokumenata RH
BiH Vijesti
31. ožujka 2026.
Najmanje četiri osobe izbodene u napadu. Svjedoci tvrde: Vikao je Allahu Akbar
Crna kronika Svijet Vijesti
28. svibnja 2026.
ZAŠTO OD BiH ŽELE STVORITI ISLAMSKU DRŽAVU: Zabrinjavajuće poruke učenice generacije iz Konjica
BiH Vijesti
7. lipnja 2026.
Prati nas
© 2022 Hrvatski.ba Sva prava zadržana.
Username or Email Address
Password

Lost your password?