Klaudija Kempl iz Subotice doživjela je nešto od čega se svaka majka plaši, navodi “Telegraf”. Njena beba se borila za život nasred ulice, pred njenim očima.
Sve je, pričala je za Telegraf, počelo visokom temperaturom.
– Tog 8. svibnja bebi sam dva puta skinula temperaturu, već treći put sam vidjela da je baš velika i da treba da je nosim ljekaru. Pošto nisam iz grada, a muž mi je radio, morala sam naći tko će nas odvući do grada, to je već bilo skoro 19 sati navečer – prisjeća se Klaudija.
Muž joj je, dodaje, riješio prijevoz i tako su krenule za grad. Beba je “gorjela” od temperature.
– Kad smo stigli do dispanzera, sestrica koja je tad radila nije bila nimalo ljubazna. Rekla mi je što sam došla u 19 i 50 i da, ako se tri dana ne skine temperatura, onda se dolazi. Primila nas je doktorica koja je pregledala bebu, tu je već počela da plače beba. Kad smo krenuli prema apoteci da uzmem lijek za temperaturu kod kružnog toka na početku “radijalca”, okrenula sam se prema bebi koja je bila nazad u jajetu, i vidjela sam da je stisnula šake i da nešto nije u redu – prepričava najstrašniji trenutak hrabra majka za “Telegraf”.
Tada kreće prava drama.
– Rekla sam čovjeku koji nas vozi da stane, brzo sam izašla iz kola i izvadila bebu kojoj je napad počeo. Pošto smo stali na put i smetali drugima, čovjek je otišao parkirati kola dok sam ja pokušavala pomoći bebi. U tom trenutku spuštam bebu na beton da izvadim jezik, jer nije disala. Ljudi su počeli da prilaze da pitaju šta se događa, a među njima je bila žena koja je rekla da odmah uđem u kola i da idemo do Hitne. Čovjek je dao gas, a ja sam bebi gurnula dva prsta do grla i kad sam pomjerila jezik ona je počela da diše – opisuje Klaudija.
U Hitnu su stigli za dva minuta.
– Hitnu je već netko zvao, pa su oni krenuli, ali mi smo već bili na vratima. Brzo su nas primili i dali joj prvu pomoć. Tu beba počinje da plače i da dolazi sebi. Nakon toga nose nas u bolnicu. Stižemo do bolnice gdje odmah počinju hlađenje tijela bebe, vađenje krvi i sve ostalo što je trebalo. Kasnije je došao i moj muž u bolnicu. Ostajemo da bi pratili bebinu temperaturu i bila je stavljena na infuziju. U četvrtak temperatura je padala i opet bi skočila. U petak je krenulo na bolje kad je primila antibiotik, subota i nedjelja još bolje je bilo, i bez temperature – završava za Telegraf.
Tako je, dodaje, i danas. Bebi su vadili krv i nalazi su bili dobri, te su i puštene kući.
– Želimo moj muž i ja da se zahvalimo ljudima koji su pomogli mojoj bebi i koji su nas odvukli do Hitne – poručuje na kraju ova majka, u želji da njena zahvalnost stigne do ovih ljudi i da se oni prepoznaju.

