Ministar obrane Republike Hrvatske Ivan Anušić rekao je u da je na Thompsonov povik na koncertu ”Za dom” i on s pola milijuna drugih odgovorio sa ”spremni”, dodavši da u tome, kao ni u pjesmi Bojna Čavoglave ne vidi ništa sporno jer je riječ o himni Domovinskog rata, koja je bodrila hrvatske branitelje. ”Pola milijuna nas je reklo da smo spremni zato što nas je ta pjesma i povik u njoj bodrio 1991.. Ja kao hrvatski branitelj znam koliko mi je značila ta pjesma i koliko mi je značilo to bodrenje. Ta je pjesma prerasla u himnu Domovinskog rata, ona je zaštićena odlukom Visokog prekršajnog suda i kao takva se ne može kazneno goniti”, kazao je potpredsjednik Vlade i ministar obrane Anušić u razgovoru za RTL Danas.
Što se tiče onih koji se uoči subotnjeg koncerta na zagrebačkom Hipodromu pjevali ustaške pjesme ili nosili ustaške kape, za njih postoje jasno definirane kaznene odredbe i sankcije, ustvrdio je Anušić.
RTVHB

